Blog – porady

Gdzie szukać inspiracji na dekorację mieszkania

Czy dekorowanie mieszkania może być sztuką? W końcu podczas tego procesu, podobnie jak artyści, poszukujemy własnego stylu, rozglądamy się za inspiracjami i próbujemy łączyć ze sobą różnorodne barwy i faktury. Aby samodzielnie skomponować przestrzeń, z pewnością trzeba mieć artystyczne zacięcie. Na szczęście wcale nie oznacza to, że na tym polu nie mogą eksperymentować zupełni laicy. To, jak udekorujemy mieszkanie, zależy w końcu tylko i wyłącznie od nas. Często jednak potrzebujemy odrobiny inspiracji, czegoś, co skłoni nas do eksplorowania własnego stylu i kreowania rozwiązań, napawających nas dumą. Ale gdzie szukać natchnienia albo chociaż małego impulsu inspiracji? W dzisiejszym tekście dzielimy się kilkoma propozycjami, które, być może, ułatwią ten proces. Przeczytaj: Gdzie szukać inspiracji na dekorację mieszkania.

 

Trendy w aranżowaniu okien w sezonie 2019

Co roku można zaobserwować pewien główny nurt stylistyczny jeśli chodzi o dekorację okien mieszkań i domów. Co prawda, od czasu innowacyjności rolet typu dzień-noc, na rynku nie pojawiły się większe i bardziej rewolucyjne nowości, ale dotychczasowe rozwiązania są nadal modne – zmienia się tylko ich kolorystyka. Zobacz trendy w aranżowaniu okien na sezon 2019

 

Zasłona

Zasłona, nieodzowny element ubranego okna, potrafi ocieplić, wytłumić, osłonić nas od ciekawskich spojrzeń wieczorem, lub dodać blasku jeśli użyjemy jedwabiu lub satyny. Obecnie  mamy do wyboru  szeroką gamę tkanin  począwszy od naturalnych jedwabi, bawełny, wełny, lnu a skończywszy na przeróżnych mieszankach typu poliester ,wiskoza ,nylon itd . To samo dotyczy wzorów, oraz rodzai tkanin, można by się o tym rozpisywać, ale takie informacje można znaleźć w wielu poradnikach, więc nie będę was zanudzać. Zobacz zasłony – jakie wybrać

 

przykładowa sypialnie

 

Firanka

Klienci dzielą się na takich co lubią firanki i na takich, którzy są ich zagorzałymi przeciwnikami,
zanim zaczniemy pisać o firankach, zastanówmy się po co w ogóle stosuje się taka formę? Czy dlatego, że tak trzeba ? Zobacz: Jak dobrać firanki.

 

Jak czyścić rolety rzymskie?

Rolety rzymskie to równie funkcjonalna, co piękna dekoracja okien, która zastępuje we wnętrzach jednocześnie firanki oraz zasłony. Zwinięta tworzy bardzo atrakcyjne, eleganckie fałdy, a rozwinięta pozwala wyregulować ilość światła wpadającego do pomieszczenia i zapewnić odpowiedni poziom prywatności. Przeczytaj: Jak czyścić rolety rzymskie?